Všetko, čo si viete predstaviť, je skutočné.

Všetko, čo si viete predstaviť, je skutočné.

Všetko, čo si viete predstaviť, je skutočné.

atelier_galeria

Spontánny tanec

spontanny-tanec

Povedie ho do ríše, kde pocit z tónu, rytmu, ci melódie dáva impulz svalom, hýbe vašimi klbami, svalmi a tým vytvára rozumom nekontrolovaný pohyb. Spontánny, alebo volný tanec je nenútený pohyb, ktorý vychádza z potreby tela. Telo si ho intuitívne vypýta urobit, lebo telo vie. ..??.Práve v tejto, telom dlho ocakávanej chvíli, ked rozum vynecháme a vedenie prevezmú pocity a intuícia, rozoznáme svoje skutocné potreby a kúsok lepšie sa spoznáme. Uvolníme nepriechodné miesta v tele aj na duši. Uvedieme bloky do pohybu, uvolníme zovretie našich obáv a strachov a ozdravíme svoj vnútorný aj vonkajší svet.

Spontánny tanec je urcený pre všetky vekové kategórie. Vítaní sú rovnako ženy aj muži. Žiadne predchádzajúce skúsenosti s tancom nie sú potrebné. Priniest si so sebou treba pohodlné oblecenie a vodu. Tancujeme naboso, alebo v ponožkách.

Tancom vás bude sprevádzat Lubica Boháciková, ktorá sa v minulosti venovala hlavne Africkému výrazovému tancu. Afro tanec je velmi dynamický tanec s dôrazom bosých chodidiel na kontakt so zemou a na uzemnenie sa. Jeho pohyby castokrát pripomínajú každodenné cinnosti dedincanov pri práci, alebo oslavujú životné udalosti, ci dakujú priazni prírodných živlov. 8 rokov pôsobila v hudobno-tanecnej formácii Bakuruba a Babyluzaru, ktorá sa venovala Africkým rytmom a tancom, hre na djembe, basové bubny a iné perkusie. Absolvovala rôzne tanecné workshopy Afrického tanca pod vedením zahranicných lektorov v Prahe, Brne, Miláne a na Slovensku. V posledných rokoch ju velmi oslovil volný tanec, najmä vdaka úcasti na mnohých kurzoch Trance Dance, Ecstatic Dance, Tanca 5 Rytmov a týždnového kurzu Biodanzy pod vedením talianskych lektorov.
"Rada by vám predala svoje skúsenosti na vlastnom kurze, kde si budete môct volne zatancovat na 45 minútový set hudby špeciálne nou vytvorený pre túto príležitost".
Ak teda máte chut si do sýtosti zatancovat, uvolnit sa, ci strávit hodinku casu sami pre seba, prídte sa zapojit 12.5.2021 o 18:00 hod na prvé prezentacné stretnutie do Domof Creativity v Nitre.
Vstup v tento den bude zadarmo

Miesto konania

DOMOF

Dátum akcie

12.5.2021

Cas akcie

18:00 - 19:30

Cena(8 stretnutí)

56EUR

Cena jednorázovo

10 EUR

Akciu zastrešuje

Galéria